Pierwszy dzień wspólnej drogi zaczyna się od wybrania sali weselnej

Dzień ślubu zdarza się jeden raz w życiu, dlatego warto zadbać o to, by był magiczny. Ten niepowtarzalny moment musi być doskonały pod każdym względem, dlatego przygotowania dobrze jest zacząć ze sporym wyprzedzeniem. Po ustaleniu daty uroczystości, para młoda staje przed trudnym zadaniem wybrania lokalu na wesele, w której razem z najbliższymi będą celebrować swoją miłość. Nie jest to łatwe zadanie, ale istnieje kilka złotych wskazówek, które sprawią, że będzie ono przyjemniejsze i zajmie zdecydowanie mniej czasu. 

Jak wybrać salę weselną?

Lokalizacja to pierwszy i najbardziej decydujący etap poszukiwań. Wszystko zależy od preferencji nowożeńców, ponieważ opcji jest kilka. Lokal może znajdować się w pobliżu miejsca zawarcia małżeństwa, można też pomyśleć o dalszych regionach, jednak w takim wypadku należy pamiętać o zapewnieniu transportu gościom. Następnie należy wziąć pod uwagę ilość zaproszonych i wybrać taką przestrzeń, w której każdy będzie czuł się swobodnie. Warto też dowiedzieć się, czy dany dom weselny posiada dodatkowe miejsca, np. ogród, który może być ciekawym urozmaiceniem. Dobrze też zapytać, czy na miejscu zapewniany jest nocleg dla przyjezdnych gości oraz, czy tego dnia nie odbywa się więcej uroczystości. Kolejnym etapem jest rozeznanie się w możliwościach oświetlenia oraz akustyce – odpowiednie nagłośnienie w tym dniu jest niezwykle istotne. Nie można zapomnieć o kuchni, ponieważ różnorodność oferowanego menu może okazać się jednym z kluczowych elementów decydujących o wyborze. 

Diabeł tkwi w szczegółach, czyli na jakie dekoracje postawić?

Sala weselna tego jednego dnia staje się oazą pary młodej, dlatego powinna być dopasowana do ich stylu. Już podczas wyboru, dobrze mieć ustalony motyw przewodni i między innymi nim się kierować. Najlepiej zacząć od ustalenia kolorów, które będą bazą do dalszego wyboru kwiatów, obrusów, dekoracji stołu i reszty dodatków. Czasami mniej oznacza więcej, dlatego warto dokładnie przemyśleć i zaplanować ułożenie ozdób na stołach, po to, by nie zaburzyć harmonii przestrzeni. Można też postawić na ponadczasowe dodatki, takie jak świeczki lub balony. Najważniejsze jednak jest to, by w danym wnętrzu dobrze czuli się nowożeńcy.

Comments are closed.