Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?

Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy? Na to pytanie szuka odpowiedzi wielu mężczyzn, którzy planują w najbliższym czasie oświadczyć się swoim wybrankom. Mimo iż przyjęło się, że pierścionek zaręczynowy panie powinny nosić na prawej dłoni na palcu serdecznym, to jednak coraz więcej kobiet wybiera inne rozwiązania. Jakie? Odpowiedź poniżej. 

Tradycjonalistki i nowoczesne kobiety

Owszem, wiele kobiet nosi pierścionek na palcu serdecznym u prawej ręki. Są jednak panie, które nie przepadają za taką biżuterią i nie chcą na siłę się męczyć tylko dlatego, że tak robi „większość”. Wówczas można postawić na naszyjnik, na którym powiesi się pierścionek zaręczynowy i jako wisiorek będzie on towarzyszył paniom na co dzień. Trzeba przyznać, iż jest to bardzo praktyczne i efektowne rozwiązanie, które sprawdza się u wielu dziewczyn. Wiele pań przez całe życie nosi w ten sposób zarówno pierścionek zaręczynowy, jak i obrączkę. 

Deklaracja na całe życie

Dla kobiet pierścionek zaręczynowy jest niezwykle ważny. Dla mężczyzn zresztą również. Pierścionek zaręczynowy to symbol miłości, który towarzyszy paniom przeważnie przez całe życie. Panowie chcą, by wybrany przez nich pierścionek był naprawdę wyjątkowy i unikatowy, dlatego też idealnego modelu szukają oni przez wiele tygodni, a niekiedy i przez wiele miesięcy. Warto wybrać taki pierścionek, który będzie doskonale pasował do kobiety. Trzeba wziąć pod uwagę wszystko: jego kształt, design, kolor, wykonanie oraz znajdujące się na nim dodatki. U dobrych jubilerów można znaleźć mnóstwo pięknych pierścionków w pełnej rozmiarówce, dlatego też należy na spokojnie, bez pośpiechu wybrać model, który zachwyci kobietę. Nie warto więc kupować to, co jest aktualnie na topie lub to, co podoba się mężczyźnie. Trzeba bowiem pamiętać, że pierścionek zaręczynowy zazwyczaj towarzyszy kobiecie na palcu przez całe życie, co oznacza, że powinien on być dobrany do jej gustu, charakteru i osobowości. Nie jest to trudne zadanie, gdyż w dobrych sklepach jubilerskich czeka na panów naprawdę wiele pięknych modeli pierścionków zaręczynowych. Można postawić na klasyczne i ponadczasowe rozwiązania i wybrać pierścionki z brylantem lub diamentem w złotej oprawie. Można także postawić na nowoczesne i oryginalne modele. Wielu mężczyzn decyduje się na to, by obdarować swoje ukochane pierścionkami z szafirami, rubinami, szmaragdami, perłami itp. 

Dodatki mają olbrzymie znaczenie

Oprócz pierścionka, panowie powinni zadbać również o wyjątkową atmosferę podczas zaręczyn. Kwiaty, eleganckie ubranie, nastrojowa muzyka, wyznanie miłości – to wszystko ma dla kobiet olbrzymie znacznie, dlatego nie warto oświadczać się w pośpiechu. Każda z pań z pewnością doceni, gdy mężczyźni zabiorą je w wyjątkowe miejsce lub wykorzystają wyjątkowy moment, by zapytać je o to, czy spędzą z nimi resztę życia. I tak naprawdę to, na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy nie będzie miało szczególnego znaczenia. Nawet gdy mężczyzna pomyli się przy zakładaniu pierścionka, to zapewne zostanie mu to wybaczone.

Na ten temat przeczytasz więcej także w z-miłości.pl

Comments are closed.