Jak zapakować alkohol na prezent?

Alkohol sam w sobie nie prezentuje się zbyt efektownie. Mogłoby się wydawać, że wysokoprocentowy napój w butelce to niezbyt dobry pomysł na prezent, ale w praktyce wygląda to już zupełnie inaczej. Bardzo często wręcza się alkohol i to na różne okazje. Świetnie sprawdza się między innymi z okazji ślubu i wesela. Istotne jest to, w jaki sposób zostanie zapakowany. Butelki z winem czy wódką wręczają zarówno osoby zaproszone na wesele, jak i para młoda, w ramach podziękowania gościom za przybycie. Popularne stało się dawanie alkoholu w spersonalizowanych pudełkach lub przyozdobionych tematycznymi etykietami. Czas zastanowić się nad tym, jak wybrać pudełka na alkohol weselny. 

Jakie wybrać opakowanie na butelkę z alkoholem?

Do wyboru jest tak wiele opakowań na alkohole, że aż trudno zdecydować się na konkretne rozwiązanie. Warto mieć na uwadze to, kto i komu wręcza upominek. Dostępne są rozmaite rodzaje pudełek na butelki z alkoholem, różniące się konstrukcją i zdobieniami. Najpopularniejsze są opakowania wykonane z tektury. Można przebierać w kształtach, systemach zamykania i otwierania. Tego typu pudełka cechują się nieprzeciętną trwałością. Nie są podatne na zniszczenia, można mówić o dobrej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Opakowania występują w wielu wersjach kolorystycznych. Powstają one poprzez wykorzystanie różnych technik zdobienia. Wspaniale nadaje się na alkohol pudełko z okładkami. Przypomina ono okładkę książki, która zamyka się za pomocą magnesu lub na zatrzask. 

Świetną opcją na alkohol weselny jest pudełko dwuczęściowe, czyli ze spodem i zamykanym wiekiem. Warto wybrać model z przezroczystym okienkiem, dzięki czemu będzie można podglądać przez nie butelkę z alkoholem. Kolejną opcją jest pudełko w postaci szkatułki. Wnętrze takiego opakowania zostało zaprojektowane w taki sposób, aby idealnie wpasować się w kształt butelki. Jest to możliwe poprzez wytłoczenie miejsca. Jeśli komuś zależy na tym, aby prezent był elegancki, sprawiał wrażenie ekskluzywnego, wręcz prestiżowego, to warto zdecydować się na włożenie go do szkatułki. Kolejną opcją będzie pudełko z burtą, które składa się ze spodu i nakładanego na niego wieczka. Ciekawym pomysłem na zapakowanie upominkowego alkoholu jest włożenie go do pudełka działającego na zasadzie szuflady, czyli z dwiema częściami, które wsuwają się jedna w drugą. 

Jak widać, wybór pudełek na alkohol jest spory, więc dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego. Za pomocą odpowiedniego opakowania można sprawić, że nawet zwykła butelka z trunkiem będzie wyglądała efektownie. Do wyboru są opakowania w wersji zarówno klasycznej, jak i bogato zdobionej, minimalistycznej, w konkretnym stylu. W pudełku może znaleźć się dowolny alkohol, czyli wino, wódka, gin, whisky itd. W przypadku alkoholu bardzo ważna jest jego jakość, ale zanim ktoś przekona się o zawartości, zwraca uwagę na opakowanie. Ma ono ogromne znaczenie, dlatego warto zadbać o umieszczenie butelki w estetycznym pudełku. Butelka wraz z etykietą i opakowaniem tworzą spójną całość.

Comments are closed.