Czytania ślubne – jak je wybrać?

Nie każda Para Młoda o tym wie, ale decydując się na zawarcie sakramentu małżeństwa w kościele, Młodzi mogą nie tylko wybierać samodzielnie pieśni, które będą śpiewane podczas Mszy Św. ślubnej, ale także i czytania. Jak wybrać czytania na swój własny ślub? Czym się kierować i kiedy właściwie dokonać wyboru? O tym wszystkim w dzisiejszym artykule.

Aby wybrać dobre czytania… czytaj!

Kluczem do wyboru dobrych czytań na własny ślub organizowany w kościele jest… czytanie Biblii. Warto poświęcić trochę czasu na wspólne poznawanie Nowego oraz Starego Testamentu przed ślubem. Wiele Par Młodych godzinami dyskutuje z najbliższymi na temat dekoracji w kościele, szczegółów związanych w menu na przyjęciu weselnym czy kroków w pierwszym tańcu, jaki otworzy parkiet podczas wesela. Jeżeli obydwoje jesteście wierzący i chcecie dobrze przygotować się do małżeństwa, wykorzystajcie wybór czytań ślubnych jako pretekst do rozpoczęcia przygody z czytaniem Biblii. Im bardziej Ją poznacie, tym wybór Waszych ślubnych czytań będzie bardziej świadomy – więcej na www.zankyou.pl/p/najpiekniejsze-czytania-na-slub.

Czytania na ślubie – co właściwie wybieracie?

Na ślub kościelny możecie samodzielnie wybrać czytania, a więc pierwsze czytanie wraz z przypisanym do niego psalmem, drugie czytanie, śpiew przed Ewangelią oraz samą Ewangelię. Wasz wybór powinniście przedstawić księdzu. Weźcie pod uwagę to, że pierwsze czytanie musi pochodzić ze Starego Testamentu, ale jeżeli bierzecie ślub w okresie wielkanocnym – z Apokalipsy. W przypadku drugiego czytania zawsze pochodzi ono z Nowego Testamentu. Idealnie będzie jeżeli wybrane przez Was wydrukujecie i zaniesiecie księdzu do konsultacji. Możecie postarać się o włączenie członków waszej najbliższej rodziny, znajomych czy przyjaciół – jeżeli tak ustalicie  z księdzem i samymi zainteresowanymi, będą oni mogli przeczytać je podczas Mszy Św. ślubnej. Warto również dla nich wydrukować oddzielne egzemplarze, aby ułatwić im przygotowanie się do takiego zadania. Wspólny wybór czytań ślubnych może umocnić Wasz związek i przypomnieć Wam o tym, co tak naprawdę jest w nim ważne. Wspólne poszukiwanie Boga i dostrzeganie piękna w czytaniach to również coś, co pozwoli Wam na zmniejszenie stresu przed ślubem.

Comments are closed.